Namioty rozbili na terenie RLGD, która w ramach wsparcia niefinansowego projektu, udostępniła na czas biwaku zaplecze sanitarne i kuchnię. Pogoda dopisała i humory również. W drugim dniu biwaku dzieci pokonały pieszo szlak „Kolejowym nasypem”- odcinek od Łupawska do Soszycy. W czasie tej wyprawy leśniczy – Pan Marek Las- opowiadał o historii szlaku i ciekawej roślinności . Po południu obozowiczów odwiedzili wolontariusze z Młodzieżowego Koła Wolontariatu działającego przy GOPS Czarna Dąbrówka. Przez trzy godziny prowadzili ciekawe zabawy, w tym również zumbę w plenerze. Obiad w sobotę rodzice ugotowali na ognisku - w kociołkach i upiekli również ziemniaki. Wspólne posiłki i czas spędzony przy ognisku bardzo zintegrował całą grupę. Późnym wieczorem dzieci wypuściły nad jeziorem palące się lampiony, które miały zanieść ich życzenia do „nieba”.
Dzięki realizacji projektu niektóre osoby z niepełnosprawnością po raz pierwszy spędziły noc w namiocie, razem mogli pokonać wszystkie bariery związane z życiem obozowym. Wiele osób odkryło, że w Łupawsku jest przepięknie położona siedziba RLGD, która jest otwarta na potrzeby osób niepełnosprawnych.
https://www.siladebu.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=67:biwaku-w-lupawsku&Itemid=515#sigProId5047ace03c












