Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

piątek, 15 wrzesień 2023 17:02

XIV Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami w Charbrowie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

15 września 2023 roku zorganizowano, na stadionie sportowym w Charbrowie XIV edycję Olimpiady Osób z Niepełnosprawnościami. Jest to wydarzenie, które cieszy się dużą popularnością całym województwie pomorskim.

Impreza rozpoczęła się w piątek tuż przed godziną 10.00. Niczym podczas prawdziwych igrzysk olimpijskich – zmagania zapoczątkowało uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego.

Głównym celem olimpiady jest zapewnienie atrakcji sportowych na świeżym powietrzu dla osób z wszelkiego rodzaju niepełnosprawnościami. Nie oznacza to jednak, że impreza nie przyciąga innych osób.

W mini-olimpiadzie uczestniczyło ponad 600 osób, nie licząc gości, którzy nie biorą udziału w zawodach co stanowi dotychczasowy rekord. Ten wyjątkowy dzień był pełen szczerego uśmiechu i dobrej zabawy.

Na miejscu obecne były stowarzyszenia z całego województwa. Uczestnicy i goście mieli do dyspozycji wiele atrakcji. Były dmuchańce, hot dogi i popcorn, pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego, pokaz armaty przeciwlotniczej ZU-23-2 z jednostki wojskowej w Siemirowicach oraz przejażdżki konno. Dla wszystkich dostępne były również ciasta oraz woda. Wszystko było dostępne nieodpłatnie. Każdy więc mógł korzystać z atrakcji podczas wydarzenia do woli.

Nie brakowało też atrakcji sportowych, ale organizatorzy stawiali przede wszystkim na dobrą zabawę, nie wyłaniali zwycięzców, ponieważ każdy uczestnik jest zwycięzcą.

 Dla każdego też był przygotowany medal.

 

 

Czytany 575 razy

Skomentuj

Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości