Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

sobota, 18 marzec 2023 10:33

Spotkanie z Alpakami

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W sobotę 18.03.2023r. obok Centrum Informacji Turystycznej w Czarnej Dąbrówce Stowarzyszenie ,,Siła Dębu” w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizowało zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych z naszej gminy w ramach projektu ,,Rozwój usług społecznych na terenie gminy Czarna Dąbrówka”.

Dzieci doświadczyły spotkania z alpakami oraz lamą. Najmłodsi głaskali zwierzęta, karmili oraz spacerowali, traktowali zwierzęta jak ,,żywe maskotki”. Na twarzach dzieci widać było radość i ogromne wzruszenie. Właściciel zwierząt Pan Grzegorz z  Fundacji ,,Alpaki na Kaszubach” ciekawie opowiedział o karmieniu zwierząt oraz ich terapeutycznej mocy. Dowiedzieliśmy się, że alpaki i lamy są  wykorzystywane w szpitalach: na oddziałach dziecięcych, psychiatrycznych, a także w ośrodkach rehabilitacyjno-leczniczych.

Wyjątkowym gościem spotkania był Wójt Gminy Czarna Dąbrówka Jan Klasa. Nie zabrakło poczęstunku dla rodziców oraz słodyczy dla dzieci.

Spotkanie dostarczyło mnóstwo emocji i wrażeń.

Kolejne spotkanie odbędzie się 28.04.2023r. o godz. 16-tej. Pan Grzegorz przygotuje szereg ciekawych atrakcji, w tym wspólne wykonanie pracy plastycznej.

 

Czytany 637 razy

Skomentuj

Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości