Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

sobota, 12 czerwiec 2021 19:09

Wielkie Rybobranie 2021

Oceń ten artykuł
(1 głos)

12 czerwca 2021 roku nad jeziorem wiejskim w Czarnej Dąbrówce odbyła się XVII integracyjna impreza dla osób niepełnosprawnych pn. "Wielkie Rybobranie 2021". W wędkowaniu uczestniczyły osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.

Impreza zorganizowana i sfinansowana była w  ramach realizacji projektu pn.: „Rozwój usług społecznych na terenie Gminy Czarna Dąbrówka” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, którego realizatorem jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnej Dąbrówce w partnerstwie ze stowarzyszeniem „Siła Dębu”.

Impreza mimo deszczowej pogody, jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zawody przeprowadził  PZW „Lipień” z Czarnej Dąbrówki. Wędkarze służyli pomocą i wspierali osoby niepełnosprawne w czasie zawodów. Gościem zawodów byli Wójt Gminy Jan Klasa oraz przedstawiciel RLGD-PB z siedzibą w Łupawsku.

Wędkowanie zakończyło się wspólnym posiłkiem, na którym nie zabrakło napojów, słodkości i smażonych kiełbasek.

Zwycięscy zostali uhonorowani pucharami  a wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale za udział. Zwycięzcami XVII integracyjnej imprezy pn. "Wielkie Rybobranie 2021"zostali:

 • I Miejsce Hania Pałubicka
 • II Miejsce Dawid Brzeski
 • III Miejsce Barbara Lis
 • IV Miejsce Martyna Bojarczuk
 • Największa Ryba Jakub Chrzan

Mimo deszczowej pogody wszyscy ukończyli zawody i dobrze się bawili, co jest dowodem na to, że osoby niepełnosprawne są mistrzami w pokonywaniu barier i przeciwności, dają sobie nawzajem wsparcie i mają ogromną potrzebę kontaktów społecznych.

Czytany 1594 razy

Skomentuj

Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości