Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

środa, 05 maj 2021 16:51

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną corocznie obchodzone są 5 maja, zapoczątkowane we Francji na początku lat 90 XX wieku, jako dzień godności osób niepełnosprawnych.

Celem obchodów jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, urzędzie oraz w życiu codziennym. Jest to dzień manifestowania tolerancji i równouprawnienia.

Zarząd i członkowie Stowarzyszenia „Siła Dębu” w tym dniu pragnie złożyć osobom z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzinom i przyjaciołom najserdeczniejsze życzenia odwagi w walce o marzenia i niezależne życie, spokoju serca i ducha, siły i konsekwencji w pokonywaniu przeciwności losu, bezpieczeństwa, aby na swojej drodze życiowej doświadczali jak najczęściej życzliwych i pogodnych ludzi z otwartym sercem, pomocnych w działaniach mających na celu przełamywanie wszelkich barier czy też przejawów nietolerancji i dyskryminacji.

Godność jest wartością, która należy się każdemu, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pełnosprawności.

-

 

Czytany 1219 razy

Skomentuj

Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości