Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

piątek, 14 wrzesień 2018 16:59

X Miniolimpiada Osób Niepełnosprawnych

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Dnia 14 września w Charbrowie odbyła się  X  Jubileuszowa Miniolimpiada Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie tradycyjnie zainaugurowano zapaleniem „olimpijskiego znicza”, który w tym roku zapaliła wspólnie z uczestnikami gwiazda mini-olimpiady Angelika Cichocka.

Jest to jedna z nielicznych imprez dla niepełnosprawnych, która swoim zasięgiem obejmuje aż cztery powiaty województwa pomorskiego. Corocznie wzrastająca frekwencja jej uczestników świadczy o ogromnym zainteresowaniu. W konkurencjach sportowych udział wzięło ponad 400 osób.

Następnie każde stowarzyszenie osób niepełnosprawnych dowolnie zaprezentowało się na scenie poprzez krótkie występy artystyczne, śpiewanie piosenek czy barwne stroje. Tradycyjnie wystąpił zespół Na Ostatnią Chwilę, który od początku towarzyszy Miniolimpiadzie Osób Niepełnosprawnych. Lider grupy, Andrzej Piasecki, niczym wodzirej zapewnił świetną zabawę i klimat zapraszając uczestników na scenę, gdzie chętni mieli okazję zaprezentować swój talent wokalny i taneczny.

W imprezie uczestniczyły - Środowiskowego Domu Samopomocy z Rumska, Środowiskowego Domu Samopomocy „Lwiątko” z Lęborka, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Więcej Radości” z Wicka, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Jesteśmy Razem z Lęborka”, Środowiskowy Dom Samopomocy z Potęgowa, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Promyk z Cewic”, Stowarzyszenie „Siła Dębu” z Czarnej Dąbrówki, Środowiskowy Dom Samopomocy z Gardny Wielkiej, Stowarzyszenie z Choczewa oraz Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” z Lubiatowa. Ponadto, każdego roku w olimpiadzie biorą udział przedszkolaki z Gminnych Przedszkoli: z Charbrowa oraz z Wicka.

Na zakończenie Olimpiady Wójt Gminy Wicko wręczył pamiątkowe medale oraz nagrody wszystkim przybyłym członkom stowarzyszeń.

Impreza prócz zrzeszenia wielu osób niepełnosprawnych oraz swojego sportowo- integracyjnego charakteru jest też wspaniałą okazją dla sprawdzenia możliwości współpracy różnych podmiotów tj. Stowarzyszeń, Szkół, OPS, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu czy Gminy. Działania zrealizowane przy wsparciu tych jednostek okazały się dużym sukcesem.

 

 

Czytany 2074 razy

Skomentuj

Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości